Alkohol w każdy weekend a alkoholizm

czy jestem alkoholikiem.mam 34 lata i jestem ojcem 3 dziec .problem jest taki a mianowicie piatek sobota czasami niedziela pije i to sporo do tego narkotyzuje sie amfetaminom.w tygodniu nic tylko przyjdzie liked i znwu to samo.oczywiscie moja partnerka o wiekrzosci nie wie a napewno o narkotykach .
34 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Na podstawie Pana opisu trudno jest stwierdzić, czy jest Pan uzależniony od alkoholu i narkotyków, czy jeszcze nie. Proszę się zastanowić czy potrafi Pan się powstrzymać od picia i czy potrafi Pan je przerwać w każdym momencie.
Jednak niezależnie od tego czy jest Pan uzależniony czy nie, Pana postępowanie jest ryzykowne, łączy Pan alkohol z narkotykami, ukrywa Pan prawdę przed swoją partnerką - musi się Pan liczyć, że prawda prędzej czy później wyjdzie na jaw.
Pozdrawiam

Z tego co Pan pisze, wynika iż należy Pan do grona osób uzależnionych. Oczywiście picie systematyczne tzw. weekendowe jest uzależnieniem od alkoholu, ale z tego co widzę to nie jest to problem jednorodny, ponieważ dochodzą też narkotyki. Najlepszym wyjściem jest szczera rozmowa z partnerką i zgłoszenie się do Poradni Leczenie Uzależnień. Można je znaleźć na online bialystok.

Witaj,aby zdiagnozować uzależnienie,muszą być spełnione wszystkie kryteria diagnostyczne,a więc informacja,że co weekend pijesz to za mało aby postawić rozpoznanie. Do tego potrzeba więcej informacji. Jeżeli niepokoi Cię Twoje zachowanie to warto udać się do specjalisty,który przeprowadzi szczegółowy wywiad i odpowie na Twoje pytania. Oczywiście fakt,że co tydzień pijesz i bierzesz narkotyki wskazuje,że masz jakiś problem,który na dodatek odbija się na Twoim związku i dzieciach,warto więc przyjrzeć się temu z bliska. Warto zatroszczyć się o siebie i nauczyć radzić sobie z codziennym stresem,a może czymś więcej. Z pewnością nie jest Ci lekko, kiedy ukrywasz problemy i oszukujesz żonę,choć być może chcesz ją w ten sposób chronić. Poszukaj fachowej pomocy. Pozdrawiam.