ALT-aminotransferaza alaninowa

Witam .Mój mąż zrobił badania wątrobowe .Oto ich wyniki ALT-aminotransferaza alaninowa 149,7 (10,0-50,0) a GGTP-gamma-glutamylotrans peptydaza 1000 (max 61).Szukałam w necie co to może być...lecz nic nie znalazłam.Jeśli ktoś sie zna na tych badaniach to prosze o pomoc

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wyniki badań są znacznie podwyższone. Mogą świadczyć o chorobach wątroby, trzustki czy przewlekłym nadmiernym spożywaniem alkoholu. Wskazana jest pilna wizyta u lekarza.