Analiza badań krwi - co oznaczają skróty?

Wszystkie wyniki mieszczą się w normie oprócz MCHC oraz RDW-CV. MCHC jest podwyższone 34.4 H, natomiast RDW-CV jest obniżone 11.9. Chciałabym wiedzieć ,co w ogóle oznaczają te skróty wyników?
ponad rok temu

Witam!

Nie jest możliwa interpretacja wyniku morfologii jedynie na podstawie wartości dwóch wybranych parametrów.
RDW-CV ( z ang. red blood cell volume distribution width) jest parametrem określającym zróżnicowanie wielkości krwinek czerwonych. MCHC (main corpuscular haemoglobine concentration) określa średnie stężenie hemoglobiny w erytrocytach.

Pozdrawiam.