Analiza badania USG jamy brzusznej

Witam, proszę o analizę opisu - badanie USG jamy brzusznej aparatem hivision 900: "Wątroba o dyskretnie powiększonej echogeniczności jak w przypadku niewielkiego stłuczenia. W lewym płacie słabo wyodrębnia się izo/dyskretnie hypoechogeniczna struktura wielkości 1,2 cm ma charakter niejednoznaczny."

Wątroba o dyskretnie powiększonej echogeniczności jak w przypadku niewielkiego stłuczenia.

  • Oznacza obraz w USG wątroby świadczący o niewielkim stopniu jej stłuczenia.

W lewym płacie słabo wyodrębnia się izo/dyskretnie hypoechogeniczna struktura wielkości 1,2 cm ma charakter niejednoznaczny.

  • Zmiana o niekonkretnej strukturze echogenicznej, niejasnego pochodzenia, niewielka, w lewym płacie wątroby mogąca odpowiadać np. ognisku odtłuszczenia wątroby, naczyniakowi, może torbieli o gęstej zawartości. Raczej typu łagodnego.

Do rozważenia pogłębienie diagnostyki najlepiej o rezonans magnetyczny. O dalszym postępowaniu powinien zadecydować lekarz, który kierował na badanie USG.