Analiza moczu

Analiza moczu męża, wiek 44 lata: odczyn: 5, ciężar: 1,025, białko: NEG, glukoza: 2,8 mmol /l, bilirub: NOR, ketony: NEG, nitrite: NEG leukocyty: NEG, erytrocyty: NEG, glukoza na czczo 4,6 mmol/l, glukoza po 120 min po 75 g glukozy: 3,8400 mmol/l, cholesterol 5,77 mmol/l. Wyniki podstawowe krwi w normie.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W badaniu ogólnym moczu zwraca uwagę obecność glukozy. Najczęstszym stanem, w którym dochodzi do pojawienia się glukozy w moczu jest cukrzyca - u Pani męża jednak wyniki badań w kierunku tej choroby (glikemia na czczo, wynik testu doustnego obciążenia 75 g glukozy) są prawidłowe. Dlatego najlepiej byłoby powtórzyć badanie, aby wykluczyć ew. błąd laboratoryjny.

Ponadto podwyższone jest stężenie cholesterolu całkowitego.

Pozdrawiam.