Analiza wyników badań krwi

Witam, jestem kobietą, mam 30 lat i ostatnimi czasy ogólnie bardzo złe samopoczucie, zawroty głowy, itp. Wyniki cholesterolu i tarczycy - w normie. Bardzo proszę o analizę wyników badań krwi: WBC 7,3; RBC 5,41; HGB 10,4; HCT 50; MCV 92,4; MCH 1,92; MCHC 20,8; PLT 248; PDW 12,4; MPV 10,4; P-LCR 28,3; ŻELAZO 28,1; SÓD 141; POTAS 5,19; CHLORKI 102; FERRYTYNA 43,2.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Szkoda, że nie podała Pani jednostek, w jakich mierzone były konkretne parametry, ponieważ od tego zależy poprawność interpretacji.

Wyniki morfologii sugerują niedokrwistość z tendencja do dużego erytrocytu. Można zatem podejrzewać niedobór witaminy B12 bądź kwasu foliowego. Warto zrobić badania w tym kierunku. Zwraca uwagę wysoki hematokryt. Wartość żelaza 28,1 - jeśli podana w jednostkach mikromol/l - jest prawidłowa, jeśli w mg/dl - znacznie obnizona. Ferrytyna - magazyn żelaza - prawidłowa. Sód, potas, chlorki-prawidłowe.

Doradzam wizytę u lekarza  z powyższymi wynikami, ponieważ, jak już wspomniałam, dla właściwej interpretacji konieczna jest informacja, w jakich jednostkach dokonano pomiaru określonych parametrów.

Pozdrawiam serdecznie