Analiza wyniku badania moczu 56-latki

Dobry wieczór Proszę o analizę wyników badania moczu. Ciężar wł. 1,025 g/ml, ph 5.0 , leukocyty 10 leu/ul, związki nitrowe - ujemny, białko - ujemny, glukoza - nie wykryto, związki ketonowe - ujemny, urobilinogen w normie, bilirubina 1,0 mg/dl, erytrocyty 25 ery/ul, przejrzystość zupełna, barwa żółta , osad: leukocyty 1-2 wpw, erytrocyty 2-4 wpw, nabłonki wielokątne pojedyncze, nieliczne kryształy szczawianu wapnia i kwasu moczowego

Lek. Marta Gryszkiewicz

Badanie moczu jest prawidłowe, z jednym zastrzeżeniem - obecność bilirubiny w moczu. Jej poziom jest niewysoki i prawdopodobnie nie świadczy o żadnej patologi, jednak dla pewności wynik należy skonsultować z lekarzem który zlecił wykonanie badania lub z lekarzem rodzinnym. Niezbędne jest zestawienie wyniku badania z objawami klinicznymi.