Anemia a prawidłowy wynik żelaza

Moje dziecko ma 9 miesięcy, zrobiłam mu morfologię, ma za niską hemoglobinę i inne wyniki sugerujące na występowanie anemii. Jednak wynik na żelazo ma prawidłowy. Dostałam skierowanie na oddział niemowlęcy na dokładniejsze badania, ale bardzo się denerwuję a może to nic groźnego. Bardzo proszę o odpowiedź. Agnieszka, Łódź
ponad rok temu

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Skonsultuj wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który mając historię choroby Twojego dziecka, będzie mógł właściwie ocenić Jego stan zdrowia. Prawidłowy poziom żelaza we krwi dziecka nie wyklucza niestety występowania anemii.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl