Angina paciorkowcowa i powikłania choroby

Witam, na początku czerwca syn (23 l.) przeszedł anginę i mniej więcej tydzień po chorobie zaczął narzekać na bóle mięśni. Początkowo sądził, że może go "przewiało", ale bóle nasilały się i po kilku dniach dołączyły się bóle stawów. Również żuchwy. W międzyczasie odwiedził: - lekarza I kontaktu, - chirurga ortopedę, - laryngologa, - reumatologa. Ostatni lekarz zalecił badania krwi, które dzisiaj odebraliśmy. Wizytę z wynikami ma syn zaplanowaną dopiero na nadchodzący piątek (06.07), ale jako mama jestem zaniepokojona wynikam, jak również pogarszającym się stanem zdrowia syna. Dziś prawie cały dzień leży z powodu ogólnego rozbicia i miażdżącego bólu nóg, stawów. Proszę o interpretację wyników badań. Podaję tylko te podwyższone lub zaniżone: leukocyty - 14,0 płytki krwi - 52 limfocyty - 5,75 monocyty - 1,10 eozynofile - 0,12 (0,10-0,50) eozynofile - 2,6 (1,0-7,0) bazofile - 0,4 (0,0-0,1) bazofile - 2,6 (0,0-2,0) Nie ukrywam, że niepokoję się, gdyż szukając informacji w sieci znalazłam "tysiące chorób", w tym kilka, o których wolałabym nie wiedzieć. Co robić? Czy może wezwać pogotowie, bo ketonal forte (przepisane przez laryngologa) działa na krótko, zaś maść BenGay też działa tylko przez jakiś czas. Z poważaniem, Lidia B.

Witam! Zdecydowanie konieczne jest szybkie działanie - pilny kontakt z lekarzem. Jeśli rzeczywiście syn przebył anginę paciorkowcowa, mogą być to powikłania choroby. Niepokojąca jest małopłytkowość, konieczne jest jednak rozszerzenie panelu badań. Doradzam niezwłocznie wezwać pogotowie. Pozdrawiam