Antybiotyk a osłabienie działania tabletek antykoncepcyjnych

Witam! W trakcie przyjmowania tabletek Yasmin, rozpoczęłam branie antybiotyku Augmentin. Przeszukałam cały internet i wszyscy pisali o osłabianiu antykoncepcji. Po tygodniu brania antybiotyku, wiem że muszę brać 7 dni (pod rząd) tabletki żeby być zabezpieczona. Niestety wzięłam jedynie 4 tabletki, bo nadszedł czas 7-dniowej przerwy w tabletkach, w której wypada mi krwawienie. Czy po przerwie, jestem zabezpieczona od nowego blistra? Czy jednak muszę brać 7 dni antykoncepcję + inne zabezpieczenie, a może wystarczy, że wezmę jedynie 3 tabletki by dokończyć? Proszę o odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Aby przywrócić w pełni antykoncepcyjne działanie tabletek musi Pani wziąć siedem tabletek pod rząd. W Pani przypadku oznacza to konieczność stosowania dodatkowego zabezpieczenia przez pierwszy tydzień stosowania tabletek po przerwie. Pozdrawiam serdecznie!