Antybiotyk na zapalenie jajników a planowanie ciąży

Witam,w zeszłym miesiącu kochałam się w dni płodne najbardziej,chcielismy dziecko,31.11.13 dostałam bóli,następnie plamienia,bo to mniej było niż okres,do tego 4dni wcześniej teraz wymitowałam,boli mnie brzuch i byłam na usg dopochwowym,boję się,bo nie widział doktor ciąży jeszcze,nie pytał onic nawet,choć powiedział gratuluje,nie wiem po co,ale daj antybiotyk na zapalenie jajników i ...następne usg normalne mam 27 a badania na krew jutro,wzięłam 1tabletkę i czopek,to dobrze?Boję się zaszkodzić

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę stosować się do zaleceń ginekologa. Powinna Pani zastosować zalecone leki oraz udać się na wizytę kontrolną w wyznaczonym terminie.