Antybiotyki a miesiączka

Witam, chciałabym się poradzić w następującej kwestii. Czy mozliwe jest, że przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych  i antybiotyków  w tym samym czasie, może mieć wpływ na występowanie miesiączki, a raczej jej brak? W moim przpadku wygląda to tak, że w piątek wzięłam ostatnią tabletkę antykoncepcyjną, aby nastąpiłą 7-dniowa przerwa na miesiączke, w niedzielę natomiast zakończyłam branie antybiotyków. Miesiączka pojawia się przeważnie w 3 lub 4 dniu przerwy, a dziś jest już czwartek i w dalszym ciągu nie mam okresu. W pierwszym i drugim dniu po odstawieniu tabletek współżyłam z chłopakiem. Odczuwam również bóle, które towarzyszą mi podczas okresu. Proszę o udzielenie odpowiedzi, czy na brak miesiączki może mieć wpływ branie w tym samym czasie tych tabletek, czy może być to spowodowane czyms innym? W piątek powinnam rozpocząć branie nowego opakowania tabletek i nie wiem, co teraz robić - czy brać tabletkę, jeśli nie pojawił się okres?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Antybiotyki mogły zmniejszyć skuteczność antykoncepcyjną tabletek. Innymi słowy, brak miesiączki może świadczyć o ciąży. Powinna Pani skontaktować się z lekarzem.