Antybiotyki i krwiste o nieprzyjemnym zapachu krwawienie

Witam, ostatnią miesiączkę miałam bardzo skąpą gdyż trwała tylko dwa dni, w tym tez czasie byłam na kuracji antybiotykowej-problem laryngologiczny (tabletki i dożylnie-szpital), po 6 dniach od zaprzestania kuracji tj. w 20 dniu cyklu zaczęłam plamić delikatnie krwią o jasnoczerwonym kolorze oraz nieprzyjemnym bardzo zapachu przez 7 dni, w miedzy czasie dwa razy wystąpiły też skrzepy. Teraz gdy powinnam już dostać normalną miesiączkę wypływają ze mnie upławy już bardzo krwiste, lecz prawie zawsze związane wraz z oddawaniem moczu. Noszę wkładkę higieniczną i ona jest prawie czysta. Zauważyłam również (może zawsze tak jest ale wcześniej nie oglądałam tak dokładnie) ze na wargach sromowych pojawiły się tak jakby małe dziurki, małe ubytki w skórze. Co to może być, czy jest to groźne gdyż wizytę mam dopiero na 18 lutego?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pani objawy, tj. krwawienie z dróg rodnych w środku cyklu, upławy o nieprzyjemnym zapachu oraz zmiany na wargach sromowych świadczą najprawdopodobniej o infekcji dróg rodnych. Może ona być związana z zaburzeniem naturalnej flory bakteryjnej pochwy spowodowanym antybiotykoterapią. Trudno mi powiedzieć, na ile jest to groźna infekcja. Zależy to chociażby od rodzaju drobnoustroju, który Panią nęka. Takich infekcji w żadnym razie nie należy lekceważyć. Jeśli zainfekowane zostaną przydatki, to infekcja może stać się trudna do wyleczenia i niebezpieczna w skutkach (może nawet doprowadzić do niepłodności). Ginekolog przepisze uniwersalne globulki, które powinny sobie poradzić z intruzem. Jeśli nie, to konieczne będzie pobranie wymazu na posiew z pochwy lub szyjki macicy i rozpoczęcie celowanej antybiotykoterapii.

Pozdrawiam serdecznie!