Antybiotykoterapia a zaburzenia w miesiączkowaniu

Witam.Mam cukrzyce biorę insuline.Trzy miesiące temu wyrwałam zęba i do tej pory jade na tabletkach przeciwbólowych.Brałam antybiotyk trzy tygodnie temu na angine ropną,i zaczą się koszmar.Pieszenie swędzenie pochwy i do tego biała serowata wydzielina o dziwnym zapachu...Do tego od 4dni spoznia mi się miesiączka,boje się ze jestem w ciąży.(DODAM ZE 7 MIEŚ TEMU URODZIŁAM SYNA)Prosze o rade czy zapalenie moze sprawic w zaburzeniach w miesiączce?

Witam serdecznie,

Układ hormonalny jest bardzo czuły i każda zmiana (w tym antybiotykoterapia) jaką wprowadzamy może spowodować zaburzenia miesiączkowania. Jeżeli skończy Pani przyjmować antybiotyki i stan zdrowia się poprawi wszystko powinno wrócić do normy, jeżeli tak się nie stanie proszę skontaktować się z ginekologiem.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk