Antykoncepcja a przyjęcie antybiotyku

Pierwsze opakowanie tabletek... brak okresu w czasie 7-dniowej przerwy. Mam obawy i nie wiem, co robić. Czy zaczynać drugie opakowanie tabletek??? Dodam, że w 15 dniu tabletek brałam antybiotyk. Czy mam się czym przejmować???

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niestety, antybiotyk może obniżyć skuteczność pigułek antykoncepcyjnych, więc istnieje w Pani sytuacji ryzyko ciąży. W przypadku niewystąpienia krwawienia podczas 7-dniowej przerwy między opakowaniami, należy przed rozpoczęciem nowego opakowania wykluczyć ciążę - udać się na wizytę do lekarza lub wykonać test ciążowy (w przypadku wczesnej ciąży może być fałszywie ujemny, więc warto powtórzyć go jeszcze po tygodniu).  W przypadku ciąży należy pigułki odstawić jak najszybciej.

Pozdrawiam!