Antykoncepcja a szczepionka przeciw grypie

Witam! Chciałabym się dowiedzieć, czy decydując się na szczepionkę ochronną (związaną z wyjazdem na wczasy do Egiptu), ma ona jakiś negatywny wpływ na moje plastry antykoncepcyjne, których używam od kilku lat?

Aleksandra Katarzyńska

Szanowna Pani!

Zasadniczo leki przyjmowane przewlekle nie wchodzą w interakcję ze składnikami szczepionek. Nie napisała Pani jednak, jakiego rodzaju szczepienie wykonano u Pani, w związku z tym trudno mi udzielić wnikliwej odpowiedzi na tak postawione pytanie.