Antykoncepcja a trwałe przeziębienie

Witam, Mam pytanie związane ze stosowaniem tabletek antykoncepcyjnych. Otóż biorę tabletki od września i po raz pierwszy wystąpiło u mnie plamienie śródcykliczne przy 20 tabletce ( tabletki są 24+ 4). Od tygodnia jestem przeziębiona mam wysoką gorączkę, stosunkowo osłabiony organizm i non stop katar. Czy osłabienie organizmu w przypadku choroby może być przyczyną tego plamienia? Plamienie nie jest obfite tylko w śluzie widać trochę krwi ale sama w sobie nie występuje. Zastanawiam się czy nie jest to spowodowane przeziębieniem czy może tabletki jakie przyjmuję przestały działać? Proszę o szybką odpowiedź za co z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Plamienie może wynikać z infekcji, którą obecnie Pani przechodzi. Jednak dla pewności przed kolejnym opakowaniem tabletek należy wykluczyć ciążę. O ile sama infekcja nie obniża skuteczności tabletek antykoncepcyjnych o tyle leki przyjmowane z jej powodu mogą tą skuteczność obniżyć. Dlatego podczas kuracji warto zastosować dodatkowe zabezpieczenia.
Pozdrawiam