Antykoncepcja awaryjna a nisko położona szyjka macicy

Witam 3 tygodnie temu brałam "tabletki po" 6 dni później wystąpiła miesiączka i niby nie powinnam obawiać się ciąży, ale zaobserwowałam różne bardzo dziwne zmiany jak np. mam bardzo nisko położoną szyjkę macicy, jest bardzo twarda i taka jakby większa moim zdaniem, mam zawroty głowy, mdłości, nadwrażliwe piersi i chce mi się siku co 5 min, czy mogę być w ciąży? czy wystąpił jakiś skutek uboczny? wizytę mam dopiero 9 października także byłabym wdzięczna za jakąś podpowiedź
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli przyjęła Pani tabletkę ''po'' to ryzyko ciąży jest znikome. Być może obajwy jakie Pani podaje związane są z wahaniem poziomu hormonów lub/i towarzyszącą infekcją dróg moczowych.