Antykoncepcja dla 16-latki

Witam. Mam 16letnia córk podejrzewam, ze współżyje juz z chłopakiem. Czy ginekolog jest zobowiązany powiedzieć mi o tym ze córka uprawiała juz seks? Czy jakąś inna antykoncepcja bylaby bezpieczna dla zdrowia córki niż prezerwatywy? Od którego roku życia córka sama moze iść do ginekologa na badanie lub prosić o przepisanie antykoncepcji?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Tak naprawdę do 18 roku życia Pani córka powinna odbywać wizyty u ginekologa pod Pani opieką. Lekarz powinien właściwie Panią poinformować, że córka współżyje. W tak młodym wieku najlepsze są metody barierowe. W niektórych przypadkach można się jednak także zdecydować na leki hormonalne.