Antykoncepcja dla kobiet z nadwagą

Dzień Dobry, mam pytanie o antykoncepcję dla kobiet przy wadze powyżej 100 kg (mam 173 ważę ok 105kg). Czytałam, że antykoncepcja hormonalna jest wtedy nieskuteczna. Czy jest w takim razie istnieje jakaś forma antykoncepcji, która by była skuteczna. Mam 30 lat, nie rodziłam, miesiączkuję regularnie. Czy jest szansa, że mogę używać innej antykoncepcji niż prezerwatywy?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Dzień dobry, jest taka możliwość, leki antykoncepcyjne różnią się między sobą działaniem. Przede wszystkim należy skontaktować się z ginekologiem.