Antykoncepcja doustna a biegunka

Witam. Stosuje antykoncepcję doustną, byłam w ciągu brania 13 tabletki (o godzinie 17.00 ), po czym odbyłam stosunek z partnerem, na drugi dzień rano zaobserwowałam ''luźny stolec'' . Kolejnego dnia rano sytuacja powtórzyła się, po czym wszystko się unormowało ... Czy może mieć to wpływ na wchłonięcie tabletki i zmniejszyć działanie? Proszę o bardzo pilną odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Zarówno biegunka jak i wymioty mają wpływ na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. Kluczowy jest jednak czas jaki minął między przyjęciem tabletki a luźnym stolcem.
Jeżeli biegunka wystąpiła w przeciągu 3-4godzin, istnieje ryzyko że substancje czynne nie zostały wchłonięte do końca. W takim przypadku należy jak najszybciej przyjąć 1 tabletkę z zapasowego blistra.
Pozdrawiam.