Antykoncepcja hormonalna i prezerwatywa a ryzyko zajścia w ciążę

Stosuje antykoncepcje hormonalna + zabezpieczmy się z chłopakiem prezerwatywa, od jakiegoś tygodnia zauważyłam że mój śluz na około tydzień przed spodziewana miesiączką jest mleczny a na wkładce higienicznej jest koloru żółtego, dodam ze na początku cyklu było sucho nawet około 12-15 dzień cyklu, wiec nie wiem czy to normalne tak przy antykoncepcji, bo zaczynam panikować czy czasem nie jestem w ciąży proszę o pomoc

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Przy prawidłowym stosowaniu obu metod antykoncepcyjnych jednocześnie, ryzyko zapłodnienia praktycznie nie istnieje. Proszę być spokojnym, nie ma powodów do obaw.

Witam,
Śluz w pochwie kobiety zmienia zarówno kolor jak i gęstość w cyklu miesięcznym, jest to normalne zjawisko związane ze zmianami hormonalnymi w organizmie kobiety. Podwójne zabezpieczenie daje niemal 100 procentowa gwarancję, bez obaw!
pozdrawiam