Antykoncepcja po porodzie a PCO

Witam, mam 23 lata i jestem mamą sześciotygodniowej córki. Zanim zaszłam w ciążę, zdiagnozowano u mnie PCO. Nasze starania trwały 2 lata. Teraz zastanawiam się nad rodzajem antykoncepcji. Obawiam się antykoncepcji hormonalnej, jednak zastanawiam się czy w tym przypadku nie byłoby to najlepsze rozwiązanie, biorąc pod uwagę wspomniane PCO. Dodam, że najdalej za 2 lata chcielibyśmy znów rozpocząć starania o kolejne dziecko.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Wybór metody antykoncepcyjnej warto przedyskutować ze swoim lekarzem, który najlepiej Panią zna. Nie wspomina Pani, czy zdecydowała się na karmienie piersią. Jeżeli tak, do momentu całkowitego odstawienia dziecka od piersi może Pani stosować jedynie tabletki jednoskładnikowe. Jeżeli lekarz w trakcie badania nie zauważy przeciwwskazań do stosowania antykoncepcji hormonalnej, to jest to najskuteczniejsza metoda antykoncepcji.
Pozdrawiam