Antykoncepcja, starania o dziecko, upławy

Witam.
Mam 23 lata. W lutym w 6 tygodniu ciąży poroniłam. Po paru tygodniach zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne Y**** (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna). W chwili obecnej jestem na drugim opakowaniu, lecz drugie opakowania zaczęłam brać bez przerwy po pierwszym. Podczas brania tych tabletek (dokładnie drugiego opakowania - zostało mi jeszcze pięć tabletek), co dnia prawie mam wydzielinę barwy brązowej.

Co to może oznaczać? Na dniach chcę odstawić te tabletki i zajść jak najszybciej w ciąże, ponieważ bardzo chcę mieć dziecko.
Proszę mi powiedzieć, jak długo muszę czekać?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Jeśli chce Pani odstawić tabletki, to proszę poczekać do końca opakowania. Brązowe plamienia to bardzo częste działanie niepożądane tabletek antykoncepcyjnych. Pojawia się zwykle na początku ich przyjmowania i nierzadko mija przy kolejnych opakowaniach. Jeżeli tak się nie dzieje, to konieczne jest odstawienie hormonów lub zmiana na inny preparat. W Pani przypadku najpewniej nie dowiemy się, czy plamienia ustąpią, gdyż i tak zamierza Pani odstawić tabletki. Tak czy siak, nie ma powodów do niepokoju. Dopiero jeśli by się zdarzyło, że plamienia nie miną po odstawieniu antykoncepcji, konieczna będzie dalsza diagnostyka.
Pozdrawiam serdecznie!