Antykoncepcja w cukrzycy

Witam. Chciałabym zapytać, jaką można stosować antykoncepcję przy cukrzycy typu I? Słyszałam, że hormonalna antykoncepcja jest niewskazana i nie wiem, czy mechaniczne sposoby, jak spirale, to dobry pomysł i czy w ogóle dopuszczalne przy tej chorobie i w tak młodym wieku (18 lat)???
ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Witam.
Antykoncepcja hormonalna jest faktycznie niewskazana. Spirala w tak młodym wieku raczej nie wchodzi w grę, chyba że Pani już rodziła. Spirala jest odradzana kobietom, które nie mają dzieci. W tej sytuacji najskuteczniejsze są metody mechaniczne z prezerwatywą na czele.