Aorta ze zwapnieniem łuku, poszerzona wnęka naczyniowa i wzmożony rysunek obu pól płucnych w RTG klatki piersiowej

jestem po rtg klatki piersiowej.prosze mi napisac co to znaczy wneka lewa poszerzona-naczyniowa?aorta ze zwapnieniem w luku.delikatnie wzmozony rysunek naczyniowy obu pol plucnych.dziekuje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Naczyniowe poszerzenie lewej wnęki naczyniowej oraz wzmożony rysunek naczyniowy wskazują na niewydolność układu krążenia. Konieczna jest dokładniejsza diagnostyka pod okiem specjalisty kardiologa.