Aparat ortodontyczny a leczenie zębów

Zastanawiam się czy przed założeniem aparatu ortodontycznego konieczne jest wyleczenie wszystkich zębów?
ponad rok temu

Witam! Konieczne (!) jest wyleczenie wszystkich zębów przed planowanym założeniem aparatu ortodontycznego. Konstrukcja aparatu sprzyja zaleganiu resztek pokarmu i utrudnia oczyszczanie zębów. Również utrudnione jest leczenie zębów z założonym aparatem.
Pozdrawiam!
lek.stom. Konstanty Sławecki

tak,przed przystąpieniem do leczenia ortodontycznego należy przeprowadzić sanację jamy ustnej,czyli wyleczyć wszystkie zęby.Choćby dlatego,że w czasie leczenia aparatem stałym trudno będzie prawidłowo odbudować powierzchnie styczne zębów-brak możliwości założenia formówki.