Apetyt na węglowodany i uczucie osłabienia

Dzień dobry, Mam problem z dużą chęcią na produkty mączne, słodycze, słowem na węgłowodany. Choć nie powiem, prawie codziennie jem jakąś pełnoziarnistą kaszę, dużo warzyw, ale nie przepadam za mięsiem. Ostatnio czuję się słabo, byłam u lekarza, wyniki mam w normie. Od roku czasu jestem wołna od bulimii, uczę się jeść tak jak mój organizm chce, ale czuję że coś jest nei tak. Co Pani o tym sądzi?

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam,
A jak z białkiem i tłuszczami?
Jak wyglada jadlospis?
Ciezko ocenic tylko na podstawie tak krótkiej informacji. Konieczny jest dziennik zywieniowy i wywiad.
Jesli ma pani ochote,zapraszam do konsutlacji:
ulewicznatalia@gmail.com

Witam!
Powinna Pani pamiętać, aby posiłki były pełnowartościowe (bogate w produkty białkowe tj. jogurty, mleko, sery twarogowe, mięso; węglowodany tj. kasze, ryż brązowy, makaron, pieczywo ciemne, owoce, warzywa; tłuszcze tj.oleje roślinne, tłuszcze zawarte w orzechach, nasionach słonecznika). Nie należy ograniczać restrykcyjnie węglowodanów, ponieważ ich brak w diecie będzie powodować zwiększoną chęć na produkty słodkie. Wszystko to jest skutkiem m.in. wahania glukozy we krwi.
Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam również na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska