Aspat i Alat - czy mam się bać?

Mój mąż odebrał wyniki i okazuje się, że ASPAT wynosi 59U/l, Alat - U93/L. Właśnie tyle wskazują! Czy mam powody do zmartwień, a jeżeli tak, to co powinien mąż robić w tym kierunku? Zaznaczam, że ma 47 lat.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podwyższenie aktywności aminotransferaz, szczególnie ALT, świadczy o uszkodzeniu komórek wątroby. Nie zawsze jest to uszkodzenie nieodwracalne. Jednak ustalenie przyczyny nie jest możliwe bez zebrania szczegółowego wywiadu, badania lekarskiego uzupełnionych ewentualnie badaniami dodatkowymi. Doradzam więc wizyte u lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam