Astma – co to jest zespół Corrao?

Od bardzo długiego czasu mam problemy z przewlekłym kaszlem. Lekarze podejrzewają, że jest to zespół Corrao. Chciałabym jak najwięcej dowiedzieć się o tej chorobie. Jak się ją leczy? Czy można ją całkowicie wyleczyć? Jaki wpływ na jej przebieg ma alergia na roztocza? Bardzo proszę o pomoc.

ponad rok temu

Witaj!

Zespół Corrao, czyli tzw."kaszlowy wariant astmy", to szczególna postać astmy zawodowej. W tej postaci choroby kaszel stanowi ekwiwalent duszności, będącej charakterystycznym objawem astmy oskrzelowej. Zespół ten często poprzedza wystąpienie astmy pełnoobjawowej. Dla rozpoznania kaszlowego wariantu astmy zawodowej konieczne jest utrzymywanie się kaszlu przez co najmniej 8 tygodni, obecność nieswoistej nadreaktywności oskrzeli, skuteczność beta2-mimetyków w przerywaniu napadów kaszlu, przy jednoczesnym braku zmian osłuchowych oraz innych przyczyn przewlekłego kaszlu.

Pozdrawiam serdecznie