Astma oskrzelowa u dziecka a nawilżanie powietrza

Mój syn ma astmę oskrzelową alergiczną, jest uczulony konkretnie na kurz domowy , roztocza, grzyby, pleśnie itp czy warto zakupić oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA?? A może lepiej nawilżacz bo mamy bardzo suche powietrze w domu?? Proszę o wyczerpującą odpowiedz.

Mikołaj Cyganok

Witam! Istotnym elementem terapii astmy oskrzelowej jest utrzymywanie prawidłowej wilgotności powietrza w pomieszczeniach., oraz eliminacja ekspozycji na alergeny. Na początek, w przypadku suchego powietrza, pomocne może okazać się rozwieszanie prania w domu. W razie jakichkolwiek wątpliwości i nasuwających się pytań, sugeruję skonsultować się z alergologiem, który odpowiednio pokieruje ścieżką terapeutyczną.