Astygmatyzm i krótkowzroczność a prawo jazdy

Witam serdecznie! Mam problem związany z tym, że chce zrobić prawo jazdy, ale mam dużą wadę wzroku. Astygmatyzm i krótkowzroczność. Czy ta wada może spowodować problem ze zrobieniem prawa jazdy? Bardzo mi na nim zależy, ale boję się pójść na badanie lekarskie.

Witam.
Nawet przy dużej wadzie wzroku nie powinno być problemu ze zrobieniem prawa jazdy po warunkiem ostrości wzroku każdego oka co najmniej 0,4.
Pozdrawiam

Lek. RafaĹ JÄdrzejczyk

Lekarz uprawniony do badań kierowców opiera się na opinii lekarza okulisty. Jeżeli wadę wzroku uda się wyrównać okularami lub soczewkami, otrzyma Pan pozwolenie na kierowanie samochodem kat B. Zawodowym kierowcą nie może Pan zostać. Proszę poprosić lekarza okulistę o badanie do prawa jazdy.