Ataki agresji u młodej matki

Witam,

mam problem, moja żona ciągle się awanturuje, mimo że jest w domu 9-miesięczne dziecko. Co bym nie powiedział albo zrobił ciągle jest źle. Awantury cały czas, gdy żona wraca z pracy do domu to zamiast wziąć dziecko na ręce i przytulić jak normalna matka to ona informuje mnie, że wychodzi do koleżanek, nie pyta jak dziecko, czy jest głodne czy nie, czy ma sucho - jej to w ogóle nie interesuje. Wyzywa mnie cały czas. Gdy dziecko płacze w nocy to potrafi iść do dziecka i zacząć je szarpać, bo ona nie może spać, lubi popijać piwo i chodzić po klubach. Życie rodzinne nie interesuje jej. Gdy wracaliśmy raz wszyscy samochodem do domu, ona dostała jakiegoś ataku furii i zaczęła mnie okładać pięściami po twarzy, mimo to że było w samochodzie dziecko. Co mam robić, ubolewam nad losem mojego małego dziecka. Była interwencja policji, bo żona chciała zabrać dziecko.

Pomocy, co mam robić, gdzie się zgłosić.

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Jak zachować dobre wrażenie zrywając?

Witam!

Matka i ojciec, będąc w pełni praw rodzicielskich, są zobowiązani dbać o dziecko i zaspokajać jego potrzeby do czasu osiągnięcia pełnoletności. Jeśli Pana małżonka nie wypełnia swoich rodzicielskich obowiązków, to może Pan zgłosić się z tą sprawą do sądu rodzinnego i ograniczyć lub odebrać jej prawa rodzicielskie. Przed podjęciem takiej decyzji warto skonsultować się z prawnikiem, który zajmuje się prawem rodzinnym. Bezpłatne porady prawne może Pan odbyć w najbliższym Ośrodku Pomocy Społecznej lub Centrum Interwencji Kryzysowej. W Centrum Interwencji uzyska Pan również pomoc psychologiczną. Warto się tam zgłosić i dowiedzieć, jakie są możliwości skorzystania z różnych rodzajów oferowanej przez tą instytucję pomocy.

Opisane przez Pana zachowania żony są przemocowe, zarówno względem Pana, jak i dziecka. W tej sytuacji zarówno w Centrum Interwencji Kryzysowej, jak i organizacjach pozarządowych ma Pan możliwość skorzystania z pomocy. Zachęcam do kontaktu z Ogólnopolskim Pogotowiem dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Niebieska Linia (tel. 22 668 70 00). Uzyska Pan informacje na temat możliwości skorzystania z bezpłatnej pomocy, najbliższych ośrodkach państwowych i pozarządowych w Pana okolicy oraz wsparcie i możliwość rozmowy o trudnościach. Może Pan wpłynąć na obecną sytuację, dlatego warto skorzystać z oferowanej pomocy.

Pozdrawiam

0

Dzień Dobry Panu,

Pana Żona potrzebuje specjalistycznej pomocy, jednak na to potrzebna byłaby Jej wola i zgoda.

Proszę skorzystać z bezpłatnego Kryzysowego Telefonu zaufania, nr 116 123, gdzie codziennie od godz. 14.00-22.00 mógłby Pan otrzymać wsparcie, poradę i potrzebną pomoc, co zrobić, po wstępnym rozpoznaniu Państwa sprawy.

Życzę Państwu tego, czego Państwo najbardziej potrzebujecie,
irena.mielnik.madej@gmail.com

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty