Ataki agresji u młodej matki

Witam,

mam problem, moja żona ciągle się awanturuje, mimo że jest w domu 9-miesięczne dziecko. Co bym nie powiedział albo zrobił ciągle jest źle. Awantury cały czas, gdy żona wraca z pracy do domu to zamiast wziąć dziecko na ręce i przytulić jak normalna matka to ona informuje mnie, że wychodzi do koleżanek, nie pyta jak dziecko, czy jest głodne czy nie, czy ma sucho - jej to w ogóle nie interesuje. Wyzywa mnie cały czas. Gdy dziecko płacze w nocy to potrafi iść do dziecka i zacząć je szarpać, bo ona nie może spać, lubi popijać piwo i chodzić po klubach. Życie rodzinne nie interesuje jej. Gdy wracaliśmy raz wszyscy samochodem do domu, ona dostała jakiegoś ataku furii i zaczęła mnie okładać pięściami po twarzy, mimo to że było w samochodzie dziecko. Co mam robić, ubolewam nad losem mojego małego dziecka. Była interwencja policji, bo żona chciała zabrać dziecko.

Pomocy, co mam robić, gdzie się zgłosić.

Witam!

Matka i ojciec, będąc w pełni praw rodzicielskich, są zobowiązani dbać o dziecko i zaspokajać jego potrzeby do czasu osiągnięcia pełnoletności. Jeśli Pana małżonka nie wypełnia swoich rodzicielskich obowiązków, to może Pan zgłosić się z tą sprawą do sądu rodzinnego i ograniczyć lub odebrać jej prawa rodzicielskie. Przed podjęciem takiej decyzji warto skonsultować się z prawnikiem, który zajmuje się prawem rodzinnym. Bezpłatne porady prawne może Pan odbyć w najbliższym Ośrodku Pomocy Społecznej lub Centrum Interwencji Kryzysowej. W Centrum Interwencji uzyska Pan również pomoc psychologiczną. Warto się tam zgłosić i dowiedzieć, jakie są możliwości skorzystania z różnych rodzajów oferowanej przez tą instytucję pomocy.

Opisane przez Pana zachowania żony są przemocowe, zarówno względem Pana, jak i dziecka. W tej sytuacji zarówno w Centrum Interwencji Kryzysowej, jak i organizacjach pozarządowych ma Pan możliwość skorzystania z pomocy. Zachęcam do kontaktu z Ogólnopolskim Pogotowiem dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Niebieska Linia (tel. 22 668 70 00). Uzyska Pan informacje na temat możliwości skorzystania z bezpłatnej pomocy, najbliższych ośrodkach państwowych i pozarządowych w Pana okolicy oraz wsparcie i możliwość rozmowy o trudnościach. Może Pan wpłynąć na obecną sytuację, dlatego warto skorzystać z oferowanej pomocy.

Pozdrawiam

Dzień Dobry Panu,

Pana Żona potrzebuje specjalistycznej pomocy, jednak na to potrzebna byłaby Jej wola i zgoda.

Proszę skorzystać z bezpłatnego Kryzysowego Telefonu zaufania, nr 116 123, gdzie codziennie od godz. 14.00-22.00 mógłby Pan otrzymać wsparcie, poradę i potrzebną pomoc, co zrobić, po wstępnym rozpoznaniu Państwa sprawy.

Życzę Państwu tego, czego Państwo najbardziej potrzebujecie,
irena.mielnik.madej@gmail.com