Ataki kaszlu w wyniku kontaktu z grafitem, krzemem i glinem

Co zrobić gdy zaczolem prace w warunkach które prawdopodobnie mi szkoda. Zaczolem prace gdzie mam kontakt z grafitem krzemem glinem i innymi surowcami. Odkąd pracuje mam dziwne niespotykane dotad u mnie ataki kaszlu. Mam podejrzenie ze jestem uczulony na któryś z surowców. I teraz moje pytanie czy mogę pracować w tym za lądzie i przyjmować jakieś leki żeby zachamowwc ten kaszel? Gdyż bardzo zależy mi na tej pracy bo pracuje tam dopiero dwa miesiące a wiadomo jak dziś ciężko o dobra prace.

Witam. Wskazana byłaby wizyta u lekarza medycyny pracy, musi ocenić możliwość związku objawów z czynnikami panującymi w zakładzie