Ataki paniki i lęk o zdrowie bliskich osób u 27-latki

witam mam 27lat i mam dwoje dzieci od kilku miesiecy dostałam lęk po jakims czasie atak paniki ze umierem teras przeniesło sie na mojch bliskich ze cos się im stanie a obiawy mam takie ze zawroty głowy ból nóg rąk poodwójne widzenie ból żołądka a byłam u lekarza i robił mi badania ekg i badania i wszystko w porzatku

Witam, proszę pomyśleć o podjęciu psychoterapii, która może pomóc Pani uporać się z, z pewnością uciążliwymi i utrudniającymi funkcjonowanie objawami. Pozdrawiam Danuta Michalczyk

Witam serdecznie,
oczywiście, że w pierwszej kolejności warto wyjaśnić podłoże somatyczne dolegliwości, jeśli badania nie wykażą żadnych nieprawidłowości, to zaburzenia mogą mieć podłoże psychiczne. Wtedy warto byłoby się także skonsultować z lekarzem psychiatrą. To co Pani opisuje objawami przypomina zaburzenie lekowe, i choć objawy somatyczne są wyraźne (jak np. podwójne widzenie), to jest możliwe, ze mają podłoże psychiczne. O ile dobrze zrozumiałam wystąpiło dość nagle, więc może to być takie ostre zaburzenie reaktywne (w reakcji na coś). Jeśli podłoże jest psychiczne na pewno dobrą opcją byłaby konsultacja z psychologiem, jakaś choćby krótka psychoterapia. Ale w pierwszej kolejności zachęcam do wizyty u lekarza psychiatry w celu dokładnej diagnozy, jeśli to są zaburzenia z dziedziny zdrowia psychicznego, to być może w takim ostrym przebiegu, wskazane byłoby także zastosowanie jakiejś farmakoterapii, jeśli wystarczy i wskazana będzie psychoterapia to lekarz zapewne Panią na nią skieruje. Pozdrawiam.