Ataki paniki w miejscach zaludnionych

Witam.W miejscach ''zamkniętych'' głównie sklep, czy jakieś inne pomieszczenia w których są ludzie, skąd nie mogę wyjść ''od razu''dopada mnie straszna panika że zaraz coś się stanie, że zwymiotuję (głównie że zwymiotuję)co jest dziwne, bo ja normalnie wgl nie wymiotuję.Podejrzewam że to przez to jak byłam mała często chorowałam na angine i zdarzyło się że zwymiotowałam w miejscach publiczych, przychodnia, a nawet w sklepie.wiem że to jest w mojej głowie ,ale to jest tak silne że nie daje rady..

Witam Panią serdecznie. Objawy, które Pani opisuje wskazują na zaburzenia lękowe. Sama Pani pisze, że są dosyć uciążliwe, a to wystaczający powód, żeby poszukać pomocy specjalisty. Najlepszą metodą leczenia tego rodzaju dolegliwości jest podjęcie psychoterapii. Radziłabym więc poszukać doświadczonego psychologa - psychoterapeuty i rozpocząć terapię. Przy odrobinie cierpliwości (na efekty trzeba będzie trochę poczekać) myślę, że jest duża szansa, żeby Pani raz na zawsze pokonała swoje lęki. Życzę powodzenia. Małgorzata Danielewicz