Atopowe zapalenie skóry a stosowanie leków na nadciśnienie

Witam od nie dawna przyjmuje lek na nadciśnienie tritace i dostałem od niego uczulenia. Byłem u dermatologa mówi ze to atopowe zapalenie skory które on wywołał i ze bym sie zgłosił do lekarza pierwszego kontaktu by zmienił na inny. Czy tzn ze mam uczulenie na beta blokery??? Wiec jaki lek może ktoś poleci aby zasugerować lekarzowi ze by przepisał? Moczopędne odpadają bo już kiedyś brałem i zle się bardzo po nich czułem?

Witam,

Uporzadkujmy pewne fakty - Tritace jest lekiem z grupy ACEI, nie jest beta-blokerem. Z uwagi na swoj mechanizm dzialania moze u niketorych osob powodwac zmiany skorne, ale nie jest to wtedy "atopowe zapalenie skory". Tak czy inaczej wskazana bylaby zmiana leczenia, zamieniajac Tritace na lek z grupy np. AT-blokerow, np. walsartan, telmisartan - oczywiscie o dawkach powinien zdecydowac lekarz u ktorego kontroluje Pan leczenie nadcisnienia.

Pozdrawiam!

Krzysztof Gryga