Autyzm a homeopatia

Czy wspomaganie lekami homeopatycznymi przy autyzmie to dobra metoda? Sama nie wiem. Mój wnuczek bierze różnego rodzaju probiotyki, ale czy to daje jakieś pozytywniejsze efekty, w to za bardzo wierzyć mi się nie chce. Fakt jest to tylko wspomaganie, a nie leczenie, bo przecież nie ma lekarstwa na autyzm. Boję się tylko aby mój wnuczek na dobre sobie nie przyswoił tych leków, jest cały czas pod opieką wszystkich lekarzy, chodzi na terapię indywidualną i do przedszkola, korzysta z pomocy logopedycznej, bo mało mówi, kontakt werbalny jest przez to utrudniony. Często mówi w swoim języku niezrozumiałym dla otoczenia. Jedni mówią, że właśnie te probiotyki mają wspomóc w leczeniu mowy, drudzy mówią, że to nieprawda wszystko i w co tu wierzyć?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Na stronach internetowych pasjonatów homeopatii oraz firm produkujących preparaty homeopatyczne można znaleźć opisy potwierdzające ich działanie, podobnie jak efekty oddziaływań takich jak techniki bioenergoterapii, reiki, chelatacji itd. Zastosowanie homeopatii jako leczenie wspomagające autyzmu nie znajduje odzwierciedlenia w żadnych naukowo potwierdzonych standardach leczenia tej choroby. Dlatego też, stosowanie podobnych preparatów należy postrzegać jako eksperyment medyczny, którego skutki są nieprzewidywalne.

Preparaty homeopatyczne nie są probiotykami. Jako probiotyki określa się preparaty pomagające odbudować prawidłową florę bakteryjną jelit: jak np. Lakcid, Lacidofil, Enterol i t.p. Uważa się, że uszczelnienie tzw. bariery jelitowej przy pomocy tego typu leków może mieć korzystne działanie w autyzmie.
Przede wszystkim proszę kontynuować leczenie rehabilitacyjne i psychoterapeutyczne.

Z serdecznymi pozdrowieniami

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Sama Pani już odpowiedziała na to pytanie, że autyzm to nie choroba i się go nie leczy. Dobry kierunek jaki obraliście to terapia, logopeda i zajęcia. Na tym trzeba się skupić. Terapii jak najwięcej, różnorodnych oraz systematycznie.
Powodzenia, pozdrawiam AM