Autyzm atypowy a tomografia komputerowa

Mam 7 letniego wnuka z Autyzmem atypowym. Czy wskazane jest zrobic dziecku tomografie komputerowa ? Synowa byla kilka dni w szpitalu na neurologii dzieciecej gdzie lekarze na sile kazali uspic dziedko do badania EEG, niestety po tygodniu ich wypisano bo z badania wyszly nici a lekarze nie chcieli zrobic tomografi na spaniu. Gdzie moge szukac pomocy.Wnuczek uczeszcza na terapie ale to tylko raz w tygodniu 2 godziny.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety podane informacje nie są wystarczające, by stwierdzić, czy dziecko powinno mieć wykonaną tomografię komputerową. Jeśli jednak dziecko jest pod opieką specjalisty neurologa, a ponadto było hospitalizowane na oddziale neurologicznym, to gdyby była taka potrzeba, na pewno miałoby wykonane CT. Tym bardziej, że badanie można wykonać w krótkotrwałym znieczuleniu dożylnym. O możliwości/konieczności wykonania badania proszę porozmawiać z lekarzem neurologiem podczas najbliższej wizyty kontrolnej.