AZS i grzybica

Witam serdecznie i bardzo proszę o pomoc. Jestem zrozpaczony, bo nikt nie potrafi mi pomoc. Nie wiem, jak rozlegle mam to opisać, to może zacznę od początku. Mam 20 lat, od urodzenia stwierdzone atopowe zapalenie skóry, jednak dolegało mi tylko przez krotki okres, jak miałem roczek. Całe dzieciństwo miałem bardzo szczęśliwe, zero objawów choroby, normalna śliczna, zdrowa skóra. W okresie dojrzewania zacząłem mieć problemy z trądzikiem, jednak systematycznie go leczyłem, po paru latach minął. Po ustąpieniu trądziku zaczął się świąd skóry, dokładnie miało to miejsce jakieś 5 - 6 lat temu. Swędziała mnie głownie szyja i zgięcia łokciowe, diagnoza - atopia skórna. Dostałem do stosowania szereg maści sterydowych, które stosowałem przez te lata - pomagały, ale tylko na krótki czas. Przez ostatnie 2 lata mam straszne pogorszenie, choroba nawet na chwilę nie ustępuje i rozprzestrzenia się i jeszcze bardziej swędzi. Teraz przeszło mi na owłosioną skórę głowy, całą twarz, szyję, kark, pachy, klatkę piersiową, zgięcia łokciowe i ręce. Byłem zmuszony zmienić lekarza, ponieważ jestem z małego miasta, musiałem pojechać do specjalisty z Krakowa. Pobrał mi materiał ze skóry i stwierdził, że skóra jest zainfekowana przez drożdżaki i grzyby. Przepisał leki. Podczas kuracji zaobserwowałem poprawę, ale nie na długo, później wszystko wróciło. Obecnie mój stan jest tragiczny, wczoraj rozdrapałem całą twarz i szyję prawie do krwi. Skóra jest czerwona, opuchnięta, strasznie piecze i się łuszczy tak, że jak podrapię, to mogę ją palcami ściągać, w okolicach szyi w krótkim czasie porobiło mi się wiele rozstępów, skóra jest strasznie potliwa szczególnie w pachwinach, gdzie też mam zmiany. Bardzo mnie to dziwi, ponieważ nigdy się tak nie pociłem bez wysiłku, a nie jestem otyłym człowiekiem. Czuję jej bardzo nieprzyjemny zapach. Nie wytrzymuję już, siedzię całymi dniami w domu, w takim stanie nie nadaję się do wyjścia. Tydzień temu byłem u swojej dermatolog, ale ona nie potrafi mi pomoc, na prośbę przepisała mi maść i tabletki. Tylko czy te leki pomogą? Chcę zastosować ostateczną kurację, ponieważ jeśli to nie pomoże, to już chyba nic... Wiem, że wyleczenie grzybicy w takim stadium jest niezwykle trudne, dlatego nie chcę niczego zepsuć. Proszę mi pomoc, podać jakieś przydatne rady w leczeniu tak obszernej infekcji. Proszę o rady, co mam robić? ;( Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za przeczytanie tej wiadomości. Pozdrawiam, Filip

Witam!
Rozumiem, że ma Pan bardzo ciężką sytuację - nie dość, że ma Pan atopowe zapalenie skóry, to jeszcze zaatakował Pana grzyb. Świąd musi być nie do wytrzymania. Jeśli Pana dermatolog nie potrafi Panu pomóc, to powinna wskazać innego lekarza, który być może zaleci inną terapię. Proszę także spytać swojego dermatologa, czy jeśli leczenie ambulatoryjne (w przychodni, gabinecie) nie daje efektu, to może w Pana przypadku należy rozważyć leczenie szpitalne i np. dożylne podanie leków przeciwgrzybiczych. Jeśli tak, to proszę spytać, co należy zrobić, aby przyjęto Pana na oddział dermatologiczny (skierowanie...).
W obecnej sytuacji pomóc Panu mogą nie tylko leki przeciwgrzybicze i kortykosteroidy stosowane miejscowo, ale także leki przeciwhistaminowe (takie jak w alergii, zmniejszają świąd) i uspakajające (także psychotropowe, świąd sprawia, że człowiek staje się bardzo drażliwy, niespokojny). Preparaty te mogłyby zmniejszyć Pańskie ogromne cierpienie i zmniejszyć tendencję do drapania skóry.
Pozdrawiam!