Bąble na ciele

Od jakiegoś czasu na moim ciele wyskakują bąble jak po ukąszeniu komara. Najpierw było to przedramię (bliżej nadgarstka) później pojawiły się na udzie, teraz plecy. Pojawiają się nagle i znikają po 3h. Zaobserwowałem też zmiany kształtu jak po zadrapaniu. Bąble są troszke swędzące, na pewno nie wyglądają estetycznie. Przyjmowałem przez okres miesiąca żelazo (efekt uboczny to reakcja alergiczna) odstawiłem preparat na tydzień, ale bąble dalej wyskakują. Po ucisku bąbla zaczyna rosnąć i zaokrąglać

Witam! Trudno powiedzieć co dokładnie przyczyniło się do powstania wyprysków bez przeprowadzenia bezpośredniego badania. Najprawdopodobniej mają one podłoże alergiczne (żelaza, alergia pokarmowa, alergia na kosmetyki, środki piorące).