Badania do przeszczepu nerki

Tata chce mi oddac nerke wiem on jako dawca musi porobic sobie wynik,i ale ja jako biorca od dawcy zywego musze robicz te wszystkie badania kture sie robi by dostac sie Krajowej Listy Oczekujących na Przeszczepienie Czy jesli mam dawce to badan jest moze calkiem mniej

Raczej badania są takie same mimo rodzinnego dawcy. Proszę w tej sprawie skonsultować się z ośrodkiem dokonującym przeszczepów nerek.

Dla Pana to nie ma znaczenia, gdyż i tak trzeba pobrać pańską krew. Ile wyników z próbki wyjdzie dla Pana nie ma żadnego znaczenia. Im dokładniej będziecie przebadani, tym większe prawdopodobieństwo dłuższego utrzymania przeszczepionej nerki.