Badania hormonalne a niewydolność przysadki

Badanie zostało wykonane w 3 dc. Prolaktyna 27.5 ng/ml (3.9 - 29.5), FSH 6.45 mIU/ml (faza folikularna 3.5 - 12.5) LH 3.98 mIU/ml (faza folikularna 2.4 - 12.6) Estradiol 40.49 pg/ml (faza folikularna 12.5 - 165) Testosteron 0.537 ng/ml (0.06 - 0.82) Z tego co udało mi się obliczyć stosunek mojego LH:FSH wynosi: 0.617 I jest chyba na pograniczu, podobno poniżej 0.6 oznacza niewydolność przysadki? Mam też pytanie czy poziom Prolaktyny nie jest byt niski, a poziom Estradiolu wysoki?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Stosunek LH:FSH powinien znajdować się w zakresie 0,6-1,5, czyli w tym wypadku jest w granicy normy. Poziom prolaktyny może świadczyć o łagodnej hiperprolaktynemii, warto w tym wypadku wykluczyć choroby tarczycy.
Z wynikami badań proszę zgłosić się do lekarza zlecającego badania. Na podstawie samych wyników nie można zaproponować leczenia, nie napisano również z jakiego powodu badania były wykonane.