Badania krwi i moczu

Jestem w 7 tygodniu ciąży. Czuję się osłabiona i mam mdłości. Wizytę u lekarza mam umówioną dopiero na koniec stycznia, a wyniki mnie trochę niepokoją. Proszę zatem o pomoc w interpretacji. Badania krwi są następujące: HTC [%] - 39.7, RBC [106/UL] -4.37, HGB [g/dl] -12.7, WBC [103/ul] -6.3; wskaźniki czerwone: MCV [fl] - 91, MCHC [ g/dl] - 32.1, MCH [pg] - 29.2, RDW-CV[%] - 12.6; płytki krwi: PLT [103/ul] - 269, PDW [fl] - 15.8, MPV [fl] - 9.2, PCT [fl] - 0.248; rozmaz: - [%]: NEUT - 67.4, LYMPH - 23.1, MONO - 7.6, EO - 1.6, BASO - 0.3, ALY - 0.7, LIC - 0.2 - [103/ul]: NEUT - 4.24, LYMPH - 1.45, MONO - 0.48, EO - 0.10, BASO - 0.02, ALY - 0.04, LIC - 0.01. Badanie ogólne moczu: opis: barwa - żółta, przejrzystość - niezupełna, odczyn - obojętny (ph-7.0), ciężar właściwy - 1.018 [g/l]; test paskowy: białko - ślad, glukoza - nie wykryto, bilirubina - nie wykryto, urobilinogen - w normie, ciała ketonowe - nieobecne, azotyny - nieobecne, leukocyty z paska - umiarkowane, erytrocyty z paska - nieobecne; osad: nabłonki płaskie liczne w polu widzenia, leukocyty 8-15, erytrocyty - nie wykryto, składniki mineralne - szczawiany wapnia, kryształy nieliczne w polu widzenia, bakterie nieliczne w polu widzenia. Biochemia: glukoza na czczo: 79 mg/dl, VDRL ujemny.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wyniki morfologii krwi są prawidłowe. Stężenie glukozy w surowicy na czczo jest prawidłowe.

W badaniu ogólnym moczu zwraca uwagę obecność białka, które nie powinno być wykrywalne w testach paskowych. Ponadto podwyższona jest liczba leukocytów, nabłonków płaskich oraz występują sole mineralne, które mogą tworzyć złogi w układzie moczowym. W moczu nie powinno być też bakterii. Bakterie mogą stanowić zanieczyszczenie próbki przy niewłaściwym pobraniu lub świadczyć o zakażeniu. Leukocyturia (podwyższona liczba leukocytów w moczu) wiązać się może z obecnością stanu zapalnego dróg moczowych, wynikającego np. z infekcji bądż podrażnienia błony śluzowej przez kryształy soli mineralnych. Nie można też wykluczyć innych przyczyn.

Doradzam wizytę choćby u lekarza rodzinnego, który będzie miał możliwość uzyskania większej ilości informacji i lepszej oceny możliwej przyczyny odchyleń.

Pozdrawiam