Badania LDL i HDL na cholesterol

Witam cholesterol całkowity 120 LDL 68 HDL 37 za niski norma od 65 co robić proszę o pomoc co zastosować pozdrawiam Marta

Mikołaj Cyganok

Istotne jest, czy ma pani nadwagę, oraz czy uprawia Pani sport. Poziom HDL wzrasta w skutek regularnego wysiłku fizycznego, koniecznie na świeżym powietrzu, również podczas ograniczenia spożywania tłuszczy zwierzęcych oraz przy włączeniu do diety jedno- i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, źródłem których jest m.in. olej rzepakowy. Redukcja masy ciała przy nadwadze, również powinna przynieść pożądany efekt.