Badania na cholesterol a zmiana trybu życia

witam! 30 lat zrobiłem badania okresowe a wyniki moje to; cholesterol 217, bilirubina całkowita 1.48, alt 57. powinienem się obawiać i koniecznie zmienić tryb życia i djetę?

Witam! Wyniki badań nieznacznie przekraczają granice normy, nie mniej jednak wymagają wdrożenia diety ubogiej z tłuszcze zwierzęce i cukry proste. Warto również zadbać o regularny wysiłek fizyczny. Podwyższenie poziomu opisanych parametrów może być również związane jest ze spożyciem obfitego posiłku w dniu poprzedzającym badanie.