Badania na testosteron i PSA

witam. Zrobiłem badania na testosteron i PSA. Wyniki są następujące: testosteron 341,30ng/dl , gdzie górna granica to aż 836,00 ng/dl, natomiast PSA wyniosło 0,8ng/dl , gdzie norma się kończy przy 1,4ng/dl. Czy po 1 mam za mało testosteronu? i po 2 czy nie powinienem się bać wyniku PSA? pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik PSA jest prawidłowy. Podany poziom testosteronu znajduje jest na granicy normy. Sugeruję konsultację endokrynologiczną lub urologiczną.