Badania na toksoplazmozę u noworodka

Witam. Moja dwutygodniowa córeczka miała robione badanie na toksoplazmozę i wynik wyszedł anty-toxo IgM ujemny, anty-toxo IgG dodatni, anty-toxo IgG 452 IU/ml. Po dwóch i pół miesiąca powtórzyliśmy badanie na przeciwciała IgG i wynik wyszedł IgG 11,00 UA/ml. Jak mam to interpretować? Czy te przeciwciała spadną? Czy te IgG będą kiedyś ujemne, i najważniejsze, czy moja córeczka jest chora? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Wyniki przedstawione przez Panią są bardzo dobre i nie stanowią podstawy do niepokoju. Pierwszy, dodatni wynik przeciwciał w klasie IgG odpowiadał przeciwciałom, które przeszły do krwioobiegu dziecka z Pani krwi. Ich spadek świadczy o tym, że dziecko ich nie produkuje i zapewne z czasem będą w normie. Ujemny wynik przeciwciał w klasie IgM wskazuje brak ostrej fazy zakażenia pierwotniakiem Toxoplazmoza gondii. W tej sytuacji dalsze badania są niepotrzebne. I jest mało prawdopodobne, żeby dziecko urodziło się z tzw. toksoplazmozą wrodzoną.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.