Badania okresowe w pracy i wynik morfologii u 25-latka

Witam:) ostatnio miałem robione badania okresowe w pracy i morfologia nie była zbyt dobra przez co lekarz dał mi zdolność do pracy na rok ale nie na 2 lata jak wszystkim. Po paru dniach poszedłem prywatnie zbadać krew i oto wyniki(podaje tylko zawyżone lub zaniżone wartości) :wbc 3.86, neut%29.60, lymph%55.40, EO% 5.4. Troszkę jestem zmartwiony, ponieważ moja mama obecnie leczy się na ziarnicę złośliwą. Proszę o szybką odpowiedź:)

Proszę się nie niepokoić, w ziarnicy w morfologii krwi mamy obniżony poziom limfocytów ( limfopenia ) u Pana mamy zupełnie odwrotną sytuację ( wysoki poziom limfocytów ).
Poza tym ziarnicy towarzyszy szereg objawów ogólnych, często powiększenie wątroby i śledziony, a w początkowym stadium powiększenie węzłów chłonnych.
Lekarz internista powinien wyjaśnić przyczynę niskiego poziomu neutrofilów i skierować pana na specjalistyczne badania, najlepiej do hematologa.
pozdrawiam,
Iwona Manikowska

Lek. Iwona KrÄdzielak-Manikowska

Wymaga to dalszej diagnostyki. W tym ceku proszę się udać do lekarza pierwszego kontaktu i podzielić się z nim swoim niepokojem.