Badania po poronieniach

Witam!
Jestem po dwóch poronieniach. Zrobiłam wiele badań i bardzo proszę o interpretacje wyników.
TSH 3-cia generacja-5.6uIU/ml Toxoplazma IgG ilościowo <5.00 IU/ml Toxoplazma IgM półilościowo 0.029 S/CO CMV IgG półilosciowo 18.4 Index CMV IgM -półilosciowo 0.613 S/CO Przeciwciała antykardiolipinowe IgG i IgM Klasa IgG 3.4 GPL KLASA IgM 2.8 MPL
Z góry dziękuję, pozdrawiam.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Oto interpretacja Pani wyników:

TSH jest nieco podwyższone, warto wykonać jeszcze badanie fT4- wolnego hormonu tarczycy.
Toxoplazma IgG- wynik najprawdopodobniej nieokreślony (<3 IU/ml ujemny, >5 dodatni, 3-5 nieokreślony), normy są jednak zmienne w zależności od laboratorium. Interpretacja powinna znajdować się również na wyniku.
Toxoplazma IgM- wynik najpewniej ujemny, czyli nie ma obecnie czynnego zakażenia.
CMV IgG i IgM- nieobecne świeże zakażenie, przeszła Pani zakażenie w przeszłości. W każdej chwili może dojść do reaktywacji zakażenia, która stanowi zagrożenie dla płodu. Nie ma Pani jednak żadnego wpływu na ryzyko reaktywacji, która zdarza się zresztą rzadko.
Przeciwciała antykardiolipinowe IgG i IgM- występujące w Pani surowicy wartości nie spełniają kryteriów zespołu antyfosfolipidowego. Istnieją jednak również inne przeciwciała, które mogą występować u osób z zespołem antyfosfolipidowym. Ponadto, u 10% chorych nie stwierdza się żadnych z ww. przeciwciał, dlatego nie można całkiem wykluczyć tego schorzenia, szczególnie jeśli spełnia Pani również kryteria kliniczne, tj. zakrzepica naczyń.
Wniosek- należy diagnozować dalej w kierunku niedoczynności tarczycy, która może być przyczyną poronień.

Pozdrawiam serdecznie!